Úvod

S rostoucím životním standartem naší společnosti, rostou i potřeby pohodlného a komfortního bydlení. Ozvučovací technika má ve většině domácností své nezastupitelné místo ať při sledování Vašich oblíbených filmů, či poslechu rádia v kuchyni či koupelně. Ozvučovací technika dnešní doby nabízí velké možnosti a to jak po stránce designu, či kvality zvukového projevu. Pryč jsou doby, kdy domácnosti hýzdily obrovské nevzhledné bedny. Zvuková technika dnes nemá význam pouze pro zkvalitnění našeho života, stává se již běžným standartem mnoha veřejných budov, ať ve formě evakuačního rozhlasu v hotelech, ale také vyvolávacího systému v nemocnicíh či ordinacích.

Z čeho se Strukturovaná Kabeláž skládá?

Aktivní prvek

Pojem aktivní prvek je základní prvek systému jak pro neevakuační ozvučení, tak pro evaukační. V případě neevakuačního uzvučení představuje aktivní prvek zařízení obsahující zesilovač s případnými dalšími periferiemi, popřípadě možností tyto periferie připojit. Může se jednat o klasický mikrofon, DVD přehrávač či rádio. V případě evakuačního ozvučení je onen zesilovač doplněn pamětí pro poplašné zprávy a zabudovaným mikrofonnem pro snadné a včasné vyhlášení poplachu.

Reproduktory

Zvolení vhodného reproduktoru, či reproduktorové soustavy je klíčovou součástí pro správnou funkci celého systému. Reproduktory volíme dle napájení, výkonu, způsobu montáže, přenosové charakteristiky či designu tak, aby vyhovoval konkrétní aplikaci v maximální možné míře.

Náš cíl

našim cílem je navrhnout takový ozvučovací systém, který bude minimalizovat nároky na obsluhu a zároveň zaručí plnou funkčnost s ohledem na aplikaci, pro který bude systém navržen.