Úvod

Kamerové systémy jsou významným pomocníkem v boji proti kriminalitě. Tvoří v dnešní době nedílnou součást ochrany života, zdraví, majetku, ale mají také významný preventivní účinek. Tyto systémy se dnes využívají pro monitorování nejrůznějších objektů a pozemků, k zabezpečení obchodů, heren, muzeí, galerií, benzinových pump, parkovišť, letišť a dalších objektů a k následnému uchovávání záznamů na záznamová zařízení. S nárůstem kriminality v posledních letech se často využívají i k ochraně rodinných domů a efektivně doplňují elektronické zabezpečovací systémy. Také jsou velmi často používány v průmyslových areálech, výrobních a skladovacích prostorách, kde mohou sloužit k ochraně majetku či kontrole výkonnosti zaměstnanců. V současné době je kamerový systém pro výborným nástrojem k prevenci krádeží.

Z čeho se Strukturovaná Kabeláž skládá?

Kamera

Na trhu je v současné době velmi široká nabídka kamer, proto je třeba na její výběr klást velký důraz. Kamery mohou být jak do vnitřního prostředí, tak do venkovního prostředí. Můžou být kamery statické, či ovládáné tzv. DOOM kamery. Pokud chcete využívat kamerový systém i za tmy, Vašim nepostradatelným pomocníkem Vám bude infračervený přísvit nebo osvětlení areálu umělým osvětlením.

Záznamové zařízení

Je nezbytnou součástí pro většinu aplikací kamerového systému a to především tam, kde je nutný záznam a managment obrazu. Většina záznamovcýh zařízení (DVR) umožňuje správu s dohledem určitého počtu kamer s možností sledování přes internet pomocí protokolu TCP IP.

Náš cíl

Kamerový systém je dnes velmi rychle rozvíjejícím se odvětvím v oblasti zabezpečení nemovitostí či dohledu osob. Našim cílem je navrhnout pro Vás kamerový systém tak, aby požadovaná aplikace fungovala s požadovanou, nejvyšší možnou kvalitou v souladu s nejnovějšími trendy v ideálním poměru cena/výkon.

Příklad z projektu

Inteligentní dům